Filmy szkoleniowe i ich zalety

Filmy takie, jak sama nazwa wskazuje, służą nauce. Wykorzystywane są przez pracodawców w celach szkoleniowych. Taki film jest łatwo dostępny i lepiej przyswajalny przez pracowników niż jakikolwiek skrypt papierowy. Do tego dochodzą dodatkowe możliwości, np. dowolne przewijanie lub wielokrotna emisja.

Do czego służą filmy szkoleniowe?
Czy taki film jest lepiej przyswajany niż wersja papierowa?
Jak tworzone są filmy o Napo?
O czym opowiada film Napo i bezpieczeństwo w pracy?
Czy wiesz, że film szkoleniowy, poprzez ciekawą historyjkę, dotyka konkretnych problemów i pokazuje, w jaki sposób należy je rozwiązywać?

Napo jako modelowy przykład

Firma Napo specjalizuje się w filmach. Ich klipy szkoleniowe produkowane są z wykorzystaniem grafiki komputerowej. Ukazują one postaci przy pracy, które muszą się zmierzyć z kwestiami bezpieczeństwa. Historyjki o postaci Napo są przedstawione bez pomocy słów i mają wartość edukacyjną. Prowokują pytania i zachęcają do dyskusji na temat konkretnych zagadnień.

Wideo szkoleniowe są chętnie wykorzystywane przez firmy, ponieważ jest to tania forma nauczania.

Napo i bezpieczeństwo w pracy

Film ten opowiada o pracowniku, który w różnych sytuacjach ignoruje zasady bezpieczeństwa, co, w konsekwencji, prowadzi niemal do wypadku. W końcu Napo trafia do szpitala. Podstawową grupą, do której skierowany jest ten film, są pracownicy firmy produkcyjnej. Klip ten ma zwracać uwagę na bezpieczeństwo w pracy i poza nią. Film ten może być też wykorzystywany jako szkolenie dla kierowników.

Pracownicy chętnie uczą się, oglądając film, ale musi on być ciekawie zrobiony.